Polecam radomskich bloggerów:
Wiesław Wędzonka
Radosław Witkowski
Obiektywny Radomianin
Bohdan Karaś

powrót na stronę główną
RSS
poniedziałek, 16 października 2017

W sobotę, 14 października odbyła się premiera w Teatrze Powszechnym w Radomiu, połączona z uroczystością 40-lecia Teatru. Dynamiczny spektakl, (z niewielkimi „łacińskimi” mieliznami), z pomysłową choreografią, świetną grą aktorską i dobrą muzyką podobał się licznie obecnej publiczności. Owacje na stojąco były tego dowodem. W tym miejscu gorące gratulacje dla aktorów, muzyków, reżysera i wszystkich osób zaangażowanych w realizację.

Po spektaklu głos zabrał Zbigniew Rybka, dyrektor teatru i w swoim wstąpieniu kilkakrotnie mówił o budżecie placówki o tym, jak ważne są pieniądze, aby tworzyć dobry teatr. Zgadzam się z dyrektorem Rybką, finanse są jednym z podstawowych elementów każdego przedsięwzięcia, teatru też.

Od dłuższego czasu mówiło się o przygotowywanym do spektaklu i z niecierpliwością oczekiwaliśmy na zaproszenia. Bezskutecznie. Praktycznie w przeddzień premiery, pytałem w Urzędzie Miejskim, czy dla radnych są zaproszenia na tą uroczystość. Nastąpiła cisza i konsternacja. Po kilku wykonanych telefonach i monitach do różnych osób, łaskawie kilkoro radnych dostało bilety w ostatnich rzędach z zastrzeżeniem, że są dla jednej osoby. Żądano ponadto potwierdzenia tego samego dnia.

Do czego jest potrzebny radny teatrowi?

Zbliżają się terminy pracy radnych nad budżetem miasta, w tym teatru. Gratuluję dobrego lobbingu.    

09:11, andrzejluczycki
Link Dodaj komentarz »