Polecam radomskich bloggerów:
Wiesław Wędzonka
Radosław Witkowski
Obiektywny Radomianin
Bohdan Karaś

powrót na stronę główną
RSS
niedziela, 15 czerwca 2014

Mija rok od Walnego Zgromadzenia SM Ustronie, na którym obdarzyliście Państwo nas zaufaniem
i zagłosowaliście na ten skład Rady Nadzorczej. Postawiliśmy na dobrą kontynuację działań podjętych w poprzedniej kadencji.

W roku ubiegłym usunęliśmy azbest z trzech budynków; Sandomierska 11 i 13, Osiedlowa 3 i budynki te zostały termomodernizowanie. Wyglądają ładnie w nowej kolorowej szacie zewnętrznej a mieszkający w nich lokatorzy nie narzekają na niedogrzane mieszkania. W tym roku rozpoczęliśmy docieplać dwa ostatnie budynki na Ustroniu pokryte azbestem, przy Osiedlowej 17 i 17a. Uzyskaliśmy na wszystkie te działanie duże wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska z Warszawy. Mocno i okazało się skutecznie zabiegałem o tę pomoc.  Wszystkie 117 budynki naszego osiedla jest docieplonych.

Następnym zadaniem, które kontynuujemy to wymiana wodomierzy we wszystkich mieszkaniach
naszego osiedla. Jest to bardzo ważne z dwóch powodów, po pierwsze stare wodomierze traciły legalizację a po drugie nowe wodomierze są odporne na fałszowanie. Okazuje się, że to działanie spowodowało bilansowanie się wody. Przez kilka lat płaciliśmy za „sprytnych” lokatorów fałszujących wskazania wodomierzy, po zainstalowaniu nowych proceder ten stał się niemożliwy.

Przekazaliśmy sieć wodociągową do spółki miejskiej i od 1 lipca, zgodnie z przyjętym harmonogramem, w jednostkach M i P zainstalowane zostaną wodomierze główne w budynkach, z których będziemy się rozliczać z Wodociągami Miejskimi. Zabiegi o przekazanie sieci trwały kilkadziesiąt lat, my doprowadziliśmy do podpisania aktu notarialnego i przekazywanie sieci jest zrealizowane.

Podjęliśmy rozmowy z miastem na temat lokali socjalnych. Wyszliśmy z propozycją przekazania części gruntów spółdzielczych na rzecz miasta w zamian za lokale socjalne. Są to trudne rozmowy, ale trwają i mam nadzieję na pomyślne ich zakończenie. Równie trudne rozmowy dotyczą remontu pięciu kładek dla pieszych nad ulicami Osiedlową i Sandomierską. Są to ulice miejskie i to miasto zgodnie z prawem powinno wyremontować te kładki. Niestety, pomimo naszego udziału w remonty (mamy opracowaną na nasz koszt dokumentację w raz z pozwoleniem na budowę), monity i prośby w tej sprawie pozostają bez pozytywnej odpowiedzi.    

Uważam i większość członków Rady podziela mój pogląd, że spółdzielnia to nie tylko administrowanie zasobów. Spółdzielnia to wspólnota mieszkających obok siebie sąsiadek i sąsiadów, których różnorakie potrzeby powinny być, w miarę posiadanych możliwości, realizowane. Dlatego jako jedna z nielicznych spółdzielni utrzymujemy i rozbudowujemy nasz Klub Osiedlowy i świetlice Kubuś, Sputnik i Młodzik. W pomieszczeniach przy ul Sandomierskiej po wycofaniu się poczty, zorganizowaliśmy salę koncertową. Planujemy, w pomieszczeniach klubu powołanie grup tematycznych, które ubogacą ofertę i umożliwią rozwój talentów naszych mieszkańców. Koła zainteresowań poetyckie, plastyczne, muzyczne, filmowe. Organizowanie na początku raz w miesiącu wieczorków tanecznych przy akompaniamencie działających na Ustroniu zespołów muzycznych, to tylko niektóre zamierzenia.

Organizujemy, już teraz cyklicznie, co roku, festyn rodzinny Ustronia. Bogaty program i moc atrakcji przyciąga coraz szerszą widownie. Organizujemy dożywianie dzieci, które tego potrzebują, w świetlicach i Klubie. Co roku organizujemy kolonie letnie dla dzieci tych członków spółdzielni, których na to nie stać? To namacalne dowody troski członków Rady Nadzorczej Ustronia o losy wszystkich członków.

Przedstawiłem tylko niektóre nasze inicjatywy i działania na rzecz Ustronia. Rada Nadzorcza poprzedniej i tej kadencji wyprowadziła naszą Spółdzielnię na dobrą drogę. Pilnujemy, aby nasze działania były czyste, uczciwe, transparentne. Mamy stabilną sytuację finansową i oddaną sprawą spółdzielni kadrę pracowniczą. Cieszę się, że udaje mam się realizować zamierzenia dla dobra Spółdzielni Mieszkaniowej Ustronie.

22:28, andrzejluczycki
Link Komentarze (18) »