Polecam radomskich bloggerów:
Wiesław Wędzonka
Radosław Witkowski
Obiektywny Radomianin
Bohdan Karaś

powrót na stronę główną
RSS
piątek, 24 maja 2013

Radom, 21.05.2013r.

 

Andrzej Łuczycki

Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego,Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu.

Wniosek do Strategii Województwa Mazowieckiego.

Wnioskuję, aby w tabeli 5, analiza SWOT – Przestrzeń i transport na stronie 23 w kolumnie „Mocne Strony”, po zdaniu – rosnące znaczenie lotniska w Modlinie, umieścić zdanie – lotnisko Radom-Sadków.

Uzasadnienie.

Lotnisko Radom-Sadków, według zapewnień władz miasta, będzie uruchomione jesienią tego roku. Posiada potrzebne zgody, budowa infrastruktury jest na ukończeniu. Wpisanie lotniska do mocnych stron rozwoju naszego województwa będzie dowodem, że władze Mazowsza poważnie traktują tezę o zrównoważonym rozwoju.  

 

17:44, andrzejluczycki
Link Komentarze (1) »
środa, 22 maja 2013

Od kilku dni rozwieszane są w różnych miejscach Ustronia, ulotki o rzekomo szykowanych przez obecne władze spółdzielni podwyżkach czynszu.

Oczywiste kłamstwo.

Jest dokładnie odwrotnie. Przez trzy lata kadencji naszej Rady Nadzorczej czynsze, zależne od spółdzielni, nie były podnoszone. Nie ma również planów podwyżek czynszów.

Jest to typowa próba podburzenia członków spółdzielni przez naszych oponentów. Typowa dla ludzi niemających pomysłu na pozytywne działanie na rzecz spółdzielni. Widząc sukcesy naszych dokonań, zadowolenie mieszkańców, uciekają się do podłych kłamstw próbując dyskredytować naszą pracę.

Kłamstwo ma krótkie nogi, większy sukces moglibyście osiągnąć chociażby remontując zdewastowane kładki dla pieszych nad miejskimi ulicami. Ustalając uczciwe niskie opłaty za śmieci. Remontując miejskie ulice Ustronia; Gagarina, Osiedlową, Sandomierską, czy ktoś z władz miasta jechał nimi i widział w jakim są w stanie? Budując, a nie od trzech lat pozorując budowę Parku Ustronie – tyle czasu minęło od przekazania przez spółdzielnie terenów pod budowę parku.. Poprawiając poczucie bezpieczeństwa na osiedlu chociażby poprzez zamontowaniu sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych przed szkołami czy montażu kamer telewizyjnych w najbardziej niebezpiecznych miejscach. Czy skuteczne działanie w pozyskiwaniu mieszkań socjalnych dla osób mających wyroki eksmisyjne. Obszarów do działania i potrzeb naszego osiedla jest dużo więcej tylko trzeba chcieć i potrafić.

Kłamać potraficie, a co z pracą na rzecz mieszkańców Ustronia?

22:15, andrzejluczycki
Link Dodaj komentarz »
piątek, 17 maja 2013

W czwartek Prawo i Sprawiedliwość zaskarżyło "ustawę śmieciową" do Trybunału Konstytucyjnego, złożyło też projekt zmian. Jednym z podnoszonych zarzutów jest odpowiedzialność zbiorowa w budynkach wielorodzinnych. Jedna osoba nie będzie segregowała śmieci – wszyscy mieszkańcy zapłacą drożej.

Posłom nie podoba się też radykalna podwyżka cen.  „Jedna z organizacji pozarządowych porównała ceny w Monachium i Łodzi. Okazało się, że w Niemczech jest taniej” mówił na konferencji prasowej Mariusz Błaszczak, szef klubu PiS.

W Łodzi mieszkańcy miasta za odpady segregowane zapłacą 6,50 od osoby, za niesegregowane 9 zł. Przypominam w Radomiu zapłacimy od metra kwadratowego mieszkania za posegregowane śmieci
18, 30, 40 zł, a nieposegregowane 24, 40, 50 zł.

Co na to pisowskie władze miasta?

08:31, andrzejluczycki
Link Komentarze (1) »
wtorek, 14 maja 2013

„Bo choćby mi przyszło postradać me życie – Tak wolę – niż żyć, a mieć w sercu ranę”. Taki napis, widnieje na pomniku odsłoniętym we Wrocławiu w 63 rocznicę stracenia Witolda Pileckiego. Słowa te zaczerpnięte są z listu Pileckiego pisanego w więzieniu do esbeka nadzorującego jego ślectwo, Józefa Różańskiego. Różański był jednym z najokrutniejszych oprawców stalinowskiego terroru w polskim wykonaniu. Był jednym z bardzo nielicznych okrutników, sądzonych i skazanych na więzienie w PRL-u, za „nielegalne” metody przesłuchań.

Pilecki jest dzisiaj wzorem dla nas. Jest uosobieniem bohaterstwa, poświęcenia ojczyźnie, patriotyzmu, walki o wolność. Powstają pomniki, nazywane są ulice, coraz więcej placówek oświaty za patrona przyjmuje imię Pileckiego. Wczoraj tak było w Radomiu. Zespół Szkół Samochodowych uroczyście przyjął za swojego patrona Rotmistrza Witolda Pileckiego. Cieszę się, że uczęszczałem do szkoły, która ma takiego patrona.

21:53, andrzejluczycki
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 maja 2013

Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie Uchwałą nr 8.184.3013 z dnia 9.04.2013r orzekła nieważność jednego z paragrafów Uchwały Rady Miasta Stołecznego Warszawy w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami. Dla domów jednorodzinnych, w których wyodrębnione są dwa lokale mieszkalne, uchwała zmniejszała o 50% opłaty od ustalonej stawki.

W uzasadnieniu Kolegium podkreśla, iż obniżenie opłat o wskazane wartości procentowe, sprowadziło w istocie do udzielenia ulgi.Kolegium uważa, że żaden przepis ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nie wyposaża Rady Miasta w takie kompetencje. Kolegium kierowało się fundamentalną zasadą, że dozwolone jest tylko to, co prawo wyraźnie przewiduje. Ustawa nic nie mówi o ulgach i o ustaleniach procentowych opłat.

Oznacza to, że zapisy o 50% uldze dla osób mieszkających samotnie, przyjętej przez radnych w Radomiu jest nieważna.

Zwiększenie opłat za wywóz śmieci w Radomiu dla osób samotnych wyniesie 500%. Tak mądre, dbające o mieszkańców mamy władze miasta!

08:02, andrzejluczycki
Link Dodaj komentarz »
piątek, 03 maja 2013
Poniżej przedstawiam informacja S.M. USTRONIE dotycząca wdrożenia nowego systemu segregacji i odbioru śmieci. Zamieszczam również analiza skutków uchwał rady miejskiej dotyczących opłat za wywóz śmieci dla S.M. USTRONIE.
środa, 01 maja 2013

Nowy sukces Radomia! Tym razem na arenie ogólnopolskiej, uznano daszek na stadionie Radomiaka za MAKABRYŁĘ ROKU2012. Pisałem o tym koszmarku poprzednio i nie wiem czy śmiać się czy płakać. Kocham to miasto, jestem z nim związany nierozwiązywalnymi więzami a takie „sukcesy” okrutnie bolą. Każdy z nas popełnia błędy ale władze Radomia popełniają czyny dyskredytujące moje miasto i to aż tyle!

Radomianie zaślepieni pustymi hasłami o prawie, o sprawiedliwości oddają głosy na tych co nas ośmieszają. Współmieszkańcy, zrzućmy z oczu łuski zaślepienia, wyślijmy kartą wyborczą rządzących naszym miastem w niebyt zapomnienia.

10:28, andrzejluczycki
Link Dodaj komentarz »