Polecam radomskich bloggerów:
Wiesław Wędzonka
Radosław Witkowski
Obiektywny Radomianin
Bohdan Karaś

powrót na stronę główną
RSS
wtorek, 20 grudnia 2016

35 lat temu człowiek, który przemawiał przed chwilą z ekranu stanął na czele WRON-y i odebrał nam Polakom prawa obywatelskie. Powsadzał do więzień tysiące działaczy Solidarności i opozycji, ludzi walczącym o naszą wolność, o demokracje, o godność każdego z nas! Wielu, aby wprowadzić swoje polityczne mrzonki zamordował! A nam, zwykłym obywatelom – zastraszając zakneblował usta.

Dziś inny uzurpator dąży do tego samego. Różnią się tylko barwami, jakimi plamią naszego polskiego orła, jeden chlapał czerwienią a ten nowy plami go brunatnym mazidłem.

Cele mają ten sam; jeden wódz, jedna partia, jedna ideologia. Naród ma popierać i słuchać! Ci, co mają inne poglądy do więzienia, albo won z Polski! To nam szykują!

Od roku mamy jednego nieomylnego wodza, papieża religii smoleńskiej. Człowieka, który uczynił z prezydenta Polski posłusznego notariusza, człowiek, który premiera polskiego rządu uczynił zniewoloną wykonawczynią jego woli i parlamentarzystów PiS grupą wiernych wyznawców nowej religii, gotowych bez szemrania wykonać każde życzenie wodza!

Polacy są dumnym narodem kochającym wolność, kochającym demokrację. Udowadnialiśmy już nieraz w naszej historii, że obce są nam dyktatorskie zapędy, niezależnie od barw politycznych.

Sparaliżowanie Trybunału Konstytucyjnego powoduje lawinowe, nierzadko pod osłoną nocy przyjmowanie ustaw, które zmieniają nasz ustrój w brunatny totalitaryzm. Za chwilę zwiększą podatki, aby znaleźć pieniądze na przekupne srebrniki, zmienią ordynację wyborczą tak, aby swobodnie wygrać kolejne wybory, wprowadzą zakaz demonstrowania, nakażą kobietom rodzenie martwych lub zdeformowanych płodów, zamkną niepokorne media. Macierewicz wyprowadzi gwardię narodową przeciw nam, a tych, którzy takich zmian nie chcą będą pałowć, internować lub zamykać w więzieniach!

Jestem na tym wiecu przedstawicielem Platformy Obywatelskiej, partii, która prócz wielu dobrych dla Polski rzeczy popełniła błędy, ale nie znajdziecie w naszych szeregach osoby, która chciałaby łamać Konstytucję, która chciałaby wyjścia Polski z Unii Europejskiej, która dałaby przyzwolenie dla łamania praw kobiet, która chciałaby zamknąć usta inaczej myślącym, która zabraniałaby organizowania protestów, która pozwalałaby na łamanie niezawisłości sądów, która chciałaby wydobywać z grobów zmarłych, która chciałaby dyktatury w Polsce.

Dlatego tu jesteśmy, aby razem z kobietami z Czarnego Marszu, Nowoczesną, nauczycielami, prawnikami, KODem, wszystkimi Polkami i Polakami, którym wolność i demokracja jest droga wspólnie powiedzieć: Dość!

Stop dewastacji Polski!

21:45, andrzejluczycki
Link Komentarze (1) »