Polecam radomskich bloggerów:
Wiesław Wędzonka
Radosław Witkowski
Obiektywny Radomianin
Bohdan Karaś

powrót na stronę główną
RSS
czwartek, 12 grudnia 2013

 

Wspaniały świąteczny prezent dla Radomia przywiozła wczoraj Marszałek Sejmu Ewa Kopacz. W naszym mieście powstała spółka skupiająca większość firm zbrojeniowych w Polsce. Polska Grupa Zbrojeniowa będzie potężnym impulsem prorozwojowym grodu nad Mleczną.  Stworzony został jeden silny podmiot - podkreślał minister Obrony Narodowej Tomasz Siemoniak. - To ważne w kontekście wielkich inwestycji i zakupów, jakie planujemy w najbliższym czasie. Chcemy jak najwięcej wydać w polskim przemyśle i w polskiej nauce. Spółka ma mieć kilkumiliardowe obroty a więc podatki wpływające do budżetu miasta będą kilkusetmilionowe. To tak jakby święty Mikołaj otworzył worek z milionami dla Radomia. Jest to kolejny dowód – Platforma Obywatelska dla naszego miasta skutecznie pracuje.

Pani Marszałek bardzo, bardzo dziękuję.

Co robi PiS dla Radomia? Pamiętam parlamentarzystów i radnych tego ugrupowania jak biegali z transparentami i krzyczeli wrogie hasła w trakcie wizyty w naszym mieście ówczesnego ministra transportu Cezarego Grabarczyka. Czy tak się buduje przychylność dla Radomia? Niestety udowadniają to wielokrotnie – nie potrafią niczego więcej. Kolejny przykład z ostatnich dni. Przewodniczący Rady Miasta ogłosił się specjalistą od odpadów. Zaproponował pomoc w zamiataniu śmieci prezydentowi Warszawy. Ja taką pomoc, na miejscu prezydenta Warszawy przyjąłbym z radością. Jeśli jest chętny iść w ślady Anioła ze znanego serialu… Miotła i łopata to, biorąc pod uwagę doświadczenie zawodowe, prawdopodobnie narzędzia, którymi potrafi się posługiwać. Namówię przyjaciół z Platformy aby złożyli się na zakup cieciowego wyposażenia, być może wystarczy na taczki i berecik z antenką.

10:35, andrzejluczycki
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 02 grudnia 2013

Pogrzeb Eli Wędzonki. Bardzo wiele ważnych osób z Radomia i okolic uczestniczyło w jej ostatniej drodze. Zawsze, gdy odchodzą zacne osoby żal pozostaje w sercach. Raz jeszcze Wieśku serdeczne wyrazy współczucia.

Ukraina ponownie się budzi. Nasi pobratymcy, sąsiedzi chcą przystąpić do Unii Europejskiej. Ich droga – najpierw do samostanowienia, później do demokracji, teraz do bycia w rodzinie państw europejskich – jest długa i trudna. Bardzo bym chciał, tak jak większość moich rodaków, aby ten cel bracia Ukraińcy osiągnęli.

Dyrektor Muzeum im Jacka Malczewskiego Adam Zieleziński, urzędnik Samorządu Województwa Mazowieckiego chce utworzyć Muzeum Historii Radomia. Jednocześnie mówi: ”mazowieckie jest upadłym województwem i jesteśmy instytucją, która już teraz obniża ludziom pensje. I nie wyobrażam sobie, aby marszałek znalazł pieniądze na stworzenie Muzeum Historii.” To ja nie wyobrażam sobie urzędnika, który wieszczy upadłość swojego pracodawcy a jednocześnie chce z „kwitnącym” miastem tworzyć jego historię. Mam kilka wątpliwości co do dysponowania majątkiem Mazowsza, podejmowania strategicznych decyzji, zaciąganiem zobowiązań i innych działań. Będę pytał Zarząd Mazowsza o te kwestie i prosił o precyzyjne odpowiedzi.

21:44, andrzejluczycki
Link Komentarze (5) »