Polecam radomskich bloggerów:
Wiesław Wędzonka
Radosław Witkowski
Obiektywny Radomianin
Bohdan Karaś

powrót na stronę główną
Blog > Komentarze do wpisu

PiS ponownie przeciw mieszkańcom USTRONIA

Radni Prawa i Sprawiedliwości wraz z radnym Janem Pszczołą i radnymi „niezależnymi” przeforsowali budżet Miasta Radomia, wycinając inwestycje postulowane dla naszego osiedla.

Na trzeciej „budżetowej” sesji Rady Miejskiej Radomia, która odbyła się w dniu 30 stycznia 2018r radni PiS, radni, którzy nazywali się „niezależnymi” a tak naprawdę są jawną przystawką PiS-u, i radny, który dołączył do tej grupy Jan Pszczoła przeforsowali budżet miasta ze swoimi poprawkami.

Głosowali przeciwko stanowisku prezydenta Radosława Witkowskiego, który przedstawił dobry projekt budżetu dla Radomia w listopadzie ubiegłego roku. W tym czasie troje odszczepieńców odeszło z klubu Platformy Obywatelskiej a jeden neofita zmienił poglądy. Prezydent Witkowski stracił większość w radzie. Prawo i Sprawiedliwość, korzystając z poparcia tych nowych sojuszników, dwukrotnie odrzuciło dobry budżet. Na trzeciej „budżetowej” sesji PiS z przystawkami (16 radnych) wniósł szereg złych poprawek do budżetu, które są złe dla Radomia i fatalne dla naszego Ustronia.

Uchwalony budżet pozbawia nas ważnych inwestycji, które proponowaliśmy; budowa ciągu pieszo-jezdnego pomiędzy ulicami Wyścigowa 17/19 a ulicą Osiedlową 10/12, remonty ulic Osiedlowej, Sandomierskiej, Gagarina, przebudowa ulicy Wyścigowej na odcinku pomiędzy ulicą Białą a Idalińską przy kościele, kontynuacja budowy parku na Ustroniu, utwardzania szeregu dróg gruntowych w dzielnicach Idalin, Godów, Malczew.

Tak mocno zmieniony budżet miasta powoduje również szereg złych skutków w tak ważnych dziedzinach dla naszego miasta jak ochrona zdrowia, kultura czy sportu. O fatalnych skutkach w tych obszarach będę Państwa informował.  

Nie jest to dla nas mieszkańców Ustronia nowość. Pamiętamy jak Prawo i Sprawiedliwość i ówczesny prezydent Kosztowniak traktował nasze osiedle. Nie chciał przejąć wodociągów osiedlowych, dlatego my mieszkańcy Ustronia płaciliśmy za wodę podwójnie, nie chciał remontować kładek dla pieszych nad ulicami Osiedlową i Sandomierską, nie chciał budowy parku pomiędzy jednostką A i B na Ustroniu. Doskonale pamiętamy nasze wysiłki i nasze starania o te działania na rzecz największego osiedlu Radomia. Wtedy odbijaliśmy się od muru niechęci czy wręcz wrogości. Dzielnie sekundował w tych negatywnych działaniach tamtych władz Radomia, radny Jan Pszczoła. To się zmieniło po wygranych wyborach prezydenta Radosława Witkowskiego. Wodociągi zostały przejęte, kładki są remontowane, park jest coraz piękniejszy. Ale licho nie śpi, czyżby wracało stare?  

Drodzy sąsiedzi pamiętajcie przy urnach wyborczych, kto działa przeciwko nam mieszkańcom Ustronia. Z naszego okręgu wyborczego ten zły budżet przeforsowali; Jan Pszczoła, Dariusz Wójcik, Przemysław Sońta.

                                                                                   Andrzej Łuczycki radny z Ustronia.

poniedziałek, 05 lutego 2018, andrzejluczycki
Kontakt ze mną - Andrzej Łuczycki

Polecane wpisy

  • Urząd Ochrony Konstytucji

    Po całej serii działań łamiących Polską Konstytucję, przez partię, która ma w nazwie prawo i sprawiedliwość, przy pomocy zwasalizowanych przez nią innych ugrupo

  • Czego nie chcą radni Pszczoła i Kaca...

    Czego nie chcą radni Pszczoła i Kaca, a czego chcą? Jestem chwilę po posiedzeniu Komisji Budżetowej R ady Miejskiej w Radomiu i na gorąco przekazuję uwagi. Czeg

  • Nie matura…

    Usłyszałem dzisiaj wywiad Jana Pszczoły, w jednej z radomskich rozgłośni. Wypowiadał się na temat swojej decyzji o skreśleniu, zapisanym w pierwotnym budżecie n