Polecam radomskich bloggerów:
Wiesław Wędzonka
Radosław Witkowski
Obiektywny Radomianin
Bohdan Karaś

powrót na stronę główną
Blog > Komentarze do wpisu

Ustronie - nagrody dla zarządu

Witam ponownie.

Miałem zamiar zaniechać pisania na moim blogu, mniej oponentów, pogodniejszy nastrój. Bardziej zaczynałem cenić święty spokój.

Czwartek 14 lipca to dzień, który zmusza mnie do powrotu. Chodzi o Spółdzielnie Mieszkaniową USTRONIE, w której mieszkam, i w której przez sześć lat byłem przewodniczącym Rady Nadzorczej.

Zaangażowałem się, choć sam nie startowałem na prośbę Prezesa Piotra Skoczylasa i Ireneusza Owczarka, który został przewodniczącym RN w kampanię wyborczą do nowej Rady Ustronia. Miałem wrażenie, że rekomendowani przez nas kandydaci, to będą ludzie kontynuujący dobre rzeczy, które się działy za naszej kadencji.

Po czwartkowym posiedzeniu Rady Nadzorczej jestem zdruzgotany!

Najważniejszym punktem posiedzenia były nagrody dla Zarządu!

Przez sześć lat poprzedniej kadencji Rady Nadzorczej pod moim przewodnictwem, Zarząd nie dostał żadnej nagrody – Rada uznawała, że te osoby nie wykazały się niczym szczególnym, aby otrzymać nagrodę. Wykonywali bardziej lub mniej umiejętnie swoje obowiązki. Wynagrodzenie (wysokie jak na Radom) było adekwatne do ich wkłady pracy.

Nagle okazuje się, że nowa Rada większością głosów uznaje, iż Piotr Skoczylas dostaje 19.400,00 zł, a pozostali członkowie zarządu po 16.000,00 zł nagrody. To w sumie ponad 51 tysięcy złotych.

Następnym, bardzo prawdopodobnym krokiem będzie podwyżka wynagrodzenia Zarządu.

Pytanie zasadnicze, – za co?

Poważnie zastanawiam się nad skróceniem kadencji tych władz w naszej Spółdzielni – jest to trudne, ale możliwe.

Jeśli my mieszkańcy dostaniemy powiadomienia o podwyżkach czynszu, to będzie efekt nagród przyznanych przez tą Radę Nadzorczą dla Zarządu.

Jeśli pracownicy nie dostaną podwyżek, to również efekt nagród dla Zarządu.

Zawiodłem się i po raz kolejny czyje się oszukany. Przepraszam wszystkich członków Spółdzielni wygląda na to, że się pomyliłem.

poniedziałek, 18 lipca 2016, andrzejluczycki
Kontakt ze mną - Andrzej Łuczycki

Polecane wpisy

  • Urząd Ochrony Konstytucji

    Po całej serii działań łamiących Polską Konstytucję, przez partię, która ma w nazwie prawo i sprawiedliwość, przy pomocy zwasalizowanych przez nią innych ugrupo

  • Czego nie chcą radni Pszczoła i Kaca...

    Czego nie chcą radni Pszczoła i Kaca, a czego chcą? Jestem chwilę po posiedzeniu Komisji Budżetowej R ady Miejskiej w Radomiu i na gorąco przekazuję uwagi. Czeg

  • Nie matura…

    Usłyszałem dzisiaj wywiad Jana Pszczoły, w jednej z radomskich rozgłośni. Wypowiadał się na temat swojej decyzji o skreśleniu, zapisanym w pierwotnym budżecie n

Komentarze
2016/07/19 17:48:13
Przykro że usuwasz komentarze do Twojego wpisu.
-
2016/07/19 18:29:03
Próbuję po raz kolejny odpowiedzieć na Twój wpis.
Ponieważ osobiście zostałem wywołany w Twoim wpisie chciałbym się odnieść w kilku zdaniach do poruszanego tematu chociaż prawdę mówiąc ataku spodziewałem się z całkiem innej strony.
Porządek Obrad Rady Nadzorczej na dzień 14 lipca składał się z 10 punktów a pozycja dotycząca nagród dla Zarządu znajdowała się w kolejności dopiero na poz.7'
Mijasz się z prawdą twierdząc że Zarząd nie otrzymywał nagród przez ostatnie sześć lat otóż ostatni raz Zarząd otrzymał nagrody na pierwszym posiedzeniu Rady w 2013 r w tym czasie byłeś Przewodniczącym Rady to tak dla przypomnienia.
Twoją inicjatywą za zgodą Zarządu było zlikwidowanie nagród kwartalnych dla Zarządu ponieważ każdorazowo wiązało się to z oceną pracy Zarządu przez RN, pamiętam jeszcze Twoje słynne karteczki z oceną Zarządu w punktach.
W to miejsce został opracowany z Twojej inicjatywy nowy Regulamin zasad wynagradzania Członków Zarządu Spółdzielni Ustronie zatwierdzony Uchwałą Nr.107 z dnia 27.102015 r Rady Nadzorczej precyzujący przyznawanie nagród rocznych członkom Zarządu po pozytywnym zakończeniu roku obrachunkowego Sp-ni i zatwierdzeniu bilansu przez Walne Zgromadzenie. Jest to jedyny regulaminowy wymóg przyznania takiej nagrody.Decyzję o przyznaniu Nagrody podejmuje Rada Nadzorcza co też uczyniła w dniu 14 lipca. Była to suwerenna decyzja 13 osób przy trzech osobach przeciwnych i jednej nieobecnej. Stanowisko Rady jest więc jednoznaczne w tej sprawie. Co do wysokości nagród to sam Wiesz że Regulamin mówi w pkt.3 że wysokość nagrody nie może przekraczać 2,5 krotności miesięcznego wynagrodzenia członka Zarządu. I w tej materii Regulamin nie został naruszony. Co do czynszu to dobrze Wiesz że po raz pierwszy od kilku lat czynsze został w Spółdzielni obniżone od 1 czerwca 2016 r. Jest w tym również i twoja zasługa co trzeba podkreślić. Natomiast sugerowanie że przyznanie Zarządowi nagród może spowodować podwyżkę czynszu jest po prostu nieuczciwe. Dobrze wiesz że nie ma żadnych realnych podstaw do takich decyzji. Pieniądze na nagrody dla Zarządu są corocznie zagwarantowane w funduszu płac i nie ma to żadnego wpływu na prawidłową działalność finansową Sp-ni. Piszesz o pensjach pracowników oczywiście Rada ma w planie przyjrzenie się temu problemowi i od nowego 2017 roku postaramy się przeprowadzić modyfikację systemu płacowego w Sp-ni i tym razem przyznanie nagród Zarządowi nie będzie miało wpływu na ten proces. Co do akcji odwoływania Rady to chciałbym Ci przypomnieć jako doświadczonemu społecznikowi że jest to domena Walnego Zgromadzenia i to Walne Zgromadzenie oceni nas po naszych czynach a nie człowiek piszący takie rzeczy nie wiadomo w jakim celu/ a może wiadomo/.
Przepraszaj mieszkańców za swoje poczynania jako Przewodniczący Rady w ubiegłych kadencjach a My będziemy przepraszali jeżeli będzie taka potrzeba za swoje czyny.
Przykro mi że Twoje działania spowodowane są fiaskiem Twoich poczynań aby Twój syn Jakub otrzymał w nowej Radzie stanowisko zastępcy Przewodniczącego Rady ale jest to konsekwencja demokratycznych wyborów których byłeś i mam nadzieję jesteś gorącym orędownikiem.
Mimo wszystko pozdrawiam bo krytyka działań nawet ta niesłuszna mobilizuje do zachowania czujności w działaniu.
Z poważaniem :
Ireneusz Owczarek