Polecam radomskich bloggerów:
Wiesław Wędzonka
Radosław Witkowski
Obiektywny Radomianin
Bohdan Karaś

powrót na stronę główną
Blog > Komentarze do wpisu

Ponad podziałami

Odbyło się, kolejne już spotkanie „ponad podziałami” zorganizowane przez prezydenta miasta. Wspólnie z wicemarszałkiem Ruszczykiem  wzięliśmy w nim udział. Dyskutowaliśmy w gronie prezydium zarządu PO na temat tego spotkania i doszliśmy do wniosku, że mimo wielu zastrzeżeń powinniśmy zaznaczyć nasz udział. Jesteśmy odpowiedzialnymi działaczami politycznymi, pracowaliśmy, pracujemy i będziemy pracować na rzecz miasta i regionu. Nie obrażamy się na wyborców, jak to robi PiS bojkotując demokratycznie wybrane organy państwa, jak choćby spotkania Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

Wzięliśmy udział w spotkaniu wyraźnie artykułując zastrzeżenia do formuły. Po pierwsze organizatorzy „zapomnieli” zaprosić na posiedzenie Zbigniewa Banaszkiewicza, przewodniczącego radomskich struktur Platformy Obywatelskiej, osoby bardzo mocno zaangażowanej w działania i pozyskiwania olbrzymich pieniędzy na rzecz miasta. Wiesława Wędzonki wiceprzewodniczącego Rady Miasta, Waldemara Kordzińskiego szefa Klubu Radnych PO. Już ten fakt stawia pod znakiem zapytania formułę spotkania – ponad podziałami. Chyba, że jest konflikt w radomskich strukturach PiS i takie spotkanie „ponad podziałami” jest konieczne?

Po drugie tematy narzucone przez organizatora. Potraktowaliśmy to, jako próbę usprawiedliwienia złego rządzenia Radomiem i zrzucenia odpowiedzialności za ten stan rzeczy na Platformę Obywatelską.

Zaproponowałem, w imieniu radomskiej Platformy Obywatelskiej (zawsze jesteśmy gotowi poprawiać błędy tych, którzy źle rządzą naszym miastem) następujące rozwiązanie;

 1. Zakończyć dzisiejsze spotkanie – ponieważ nie spełnia założeń spotkania „ponad podziałami”.
 2. Wznowić posiedzenie poszerzając listę uczestników o szefów struktur politycznych, przewodniczących klubów radnych i wiceprzewodniczących Rady Miejskiej.
 3. Ustalić porządek spotkań na zasadzie – każde ugrupowanie polityczne biorące udział w posiedzeniu wprowadza jeden punkt do porządku obrad.

Organizatorzy spotkanie nie zgodzili się z naszymi postulatami w związku z tym uczestniczyliśmy w posiedzeniu w roli obserwatorów.

 

Po uroczystościach podpisania porozumienia inaugurującego funkcjonowanie Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii, miałem okazję rozmawiać z Marszałkiem Sejmu Panią Ewą Kopacz, która poinformowała mnie, że w czwartek podpisane będzie z jej udziałem porozumienie miasta z ministrem kultury dotyczące dofinansowania w kwocie 7,5 miliona złotych radomskiej Szkoły Plastycznej. Jest to kolejna kwota realnych pieniędzy pozyskanych dla Radomia.

Dziękujemy Pani Marszałek!

 

Na koniec o dysonansie, jakiego byliśmy świadkami podczas dzisiejszego spotkania „ponad podziałami”. Otóż jeden z uczestników wyróżniał się bardzo swoim ubiorem. Zastanawiam się co to mogło oznaczać? Czyżby stylista go nie lubił, czy pobory pobierane w różnych miejskich instytucjach są tak niskie, że nie starcza mu na koszulę i krawat, czy może tak bardzo zależało mu na zlekceważeniu pozostałych uczestników posiedzenia, iż postanowił zademonstrować to przychodząc w niebieskiej bluzeczce.

 

 

poniedziałek, 11 marca 2013, andrzejluczycki
Kontakt ze mną - Andrzej Łuczycki

Polecane wpisy

 • Urząd Ochrony Konstytucji

  Po całej serii działań łamiących Polską Konstytucję, przez partię, która ma w nazwie prawo i sprawiedliwość, przy pomocy zwasalizowanych przez nią innych ugrupo

 • Czego nie chcą radni Pszczoła i Kaca...

  Czego nie chcą radni Pszczoła i Kaca, a czego chcą? Jestem chwilę po posiedzeniu Komisji Budżetowej R ady Miejskiej w Radomiu i na gorąco przekazuję uwagi. Czeg

 • Nie matura…

  Usłyszałem dzisiaj wywiad Jana Pszczoły, w jednej z radomskich rozgłośni. Wypowiadał się na temat swojej decyzji o skreśleniu, zapisanym w pierwotnym budżecie n